Домовой - Светловодск
» » » За три роки до пенсії не можна буде скорочувати працівників

За три роки до пенсії не можна буде скорочувати працівників

Автор: admin
За три роки до пенсії не можна буде скорочувати працівників


Головне науково-експертне управління Верховної Ради України підтримало прийняття законопроекту про додаткові гарантії захисту трудових прав працівникам передпенсійного віку у першому читанні за основу.

Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто проект Закону України про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку.

Це означає, що в Закону немає жорстких супротивників і він може бути позитивно проголосований Верховною Радою.

Автори законопроекту пропонують доповнити статтю 42 Кодексу новою нормою, відповідно до якої переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації пропонується надавати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Необхідність додаткового захисту зазначеної категорії громадян на ринку праці не викликає сумнівів. Однак, слід зазначити, що чинним законодавством України передбачено особливості соціального захисту осіб передпенсійного віку.

Так, частиною першою статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» визначено ряд категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зокрема до них належать і особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України

"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Дана гарантія реалізується шляхом встановлення на підприємствах, установах та в організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб квот у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Також Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» статтею 22 гарантовано збільшення майже вдвічі тривалості виплати допомоги по безробіттю вивільнених осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію), за умови, що тривалість виплат не може перевищувати 720 календарних днів.
1664     
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.
Айхерб