Домовой - Светловодск

Газ населенню продають з "наваром" у три рази

Автор: admin
Газ населенню продають з "наваром" у три рази
НАК "Нафтогаз України" не є збитковою компанією, його доходи за перший і другий квартали 2015 року складуть 500 мільйонів доларів.

Про це свідчать розрахунки, проведені на підставі відкритих даних щодо цін на газ для промисловості і населення, а також обсяги продажів палива, пише РБК-Україна.

"Так, вартість газу для населення складає 7188 грн за 1 тис. куб. м... При відніманні від цієї суми ПДВ і вартості транспортування, виходить вартість товарного газу в розмірі 5041 грн... В "Укргазвидобування" НАК закуповує газ за ціною 1590 грн за 1 тис. куб. м... Маржа, яка виходить при перепродажі, перевищує 300%", — пише видання.

...Виходячи з динаміки споживання газу населенням, можна стверджувати: за півроку — з моменту різкого підвищення цін на газ в квітні і до початку опалювального сезону у вересні — "Нафтогаз" заробить не менше 400 млн дол. На постачанні газу домогосподарствам. Зі збільшенням поставок в опалювальний сезон прибуток кратно зросте,
— йдеться у публікації.

При цьому, пільги та субсидії, незважаючи на заяви влади і, зокрема, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, де-факто не працюють.

"Майже одночасно із зростанням тарифів у квітні, НКРЕКУ виступила з ініціативою зниження нормативів споживання газу вдвічі. Тепер домогосподарства, що споживають до 200 куб. м газу на місяць, має право розраховувати на пільгову ціну газу 3600 грн... домогосподарства, які використовують газ для приготування їжі та обігріву, не в змозі вписатися в існуючі ліміти, і, як правило, платять за газ повну вартість", — йдеться матеріалі.

При цьому, ціни російського газу і газу, одержуваного по реверсу, вирівнялися і зараз становлять близько 247 дол. за 1 тис. куб. м.

Вартість газу як товару (без ПДВ і транспортування) для підприємств, встановлені НКРЕКУ — 6600 грн, або, в перерахунку на тверду валюту, близько 300 дол. Різниця майже в 50 дол. на 1 тис. куб. м — доподатковий прибуток "Нафтогазу". З квітня по вересень такий прибуток може перевищити 300 млн дол,
— відзначає видання.

Втім, уточнює агентство, постачання газу підприємства ТКЕ збиткове для "Нафтогазу".

"Гранична ціна для цієї категорії найнижча — 2934 грн. Негативна маржа з ​​урахуванням коливань курсу становить 2200-2700 грн на 1 тис. куб. м. Але за 6 місяців з моменту підвищення цін збитки при поставках газу ТКЕ порівняно трохи більше 100 млн дол. А більш серйозні втрати держмонополії в опалювальний сезон можуть бути компенсовані подальшим зростанням тарифів, анонсованим регулятором", — сказано в статті.

Тому, робить висновок агентство, в цілому сукупний прибуток "Нафтогазу" від постачання газу різним категоріям споживачів за півроку перевищить 500 млн дол.

При цьому, реформи, декларовані НАК "Нафтогазом України", існують, здебільшого, лише на папері.

"Серед основних пунктів плану (реформа НАК) означає відділення оператора газотранспортної системи ("Укртрансгазу"), але нічого не говориться про автономію видобувного і збутового сегментів... Виходячи з вищевикладеного, розлучатися з прибутковим бізнесом з постачання газу держкомпанія найближчим часом не збирається. Отже, говорити про глибоку реформу енергетичного сектору, який навіть прем'єр називає найбільш корумпованим у країні, говорити не доводиться", — резюмується в публікації.
1751     
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.
Айхерб