Пам’яті народної хранитель
Є на Кіровоградщині у Світловодському районі Захарівська сільська рада, яка об'єднує шість сіл: власне Захарівку (Фурманове), Малу Березівку, Лазаропіль (Медареве), Катеринопіль (Піщанівка), Серебряне (Червона) та Аудиторівку. При школі в селі Захарівка існує Державний музей імені 116-ї Харківської стрілецької дивізії.


Музей розташований у кількох приміщеннях, має сховище. Серед експонатів є такі, наявності яких можуть позаздрити аналогічні заклади вищого рангу (районні, обласні, столичні). Музей підтримує зв'язок з іншими музеями. На його базі проводяться уроки історії, виховна робота серед школярів і просвітницька робота серед населення, а також краєзнавчі заходи в масштабах району, області та міста Києва.



В 2013 році, у рамках реалізації Всеукраїнського проекту підтримки сільських музеїв «Скарби родоводу України», на території Національному музеї народної архітектури та побуту України (село Пирогів) в м. Києві демонструвалася виставка етнографічних експонатів Захарівського краєзнавчого сільського музею.

В експозиції були представлені унікальні предмети домашнього вжитку та вироби традиційних народних ремесел: рушники, меблі, кераміка, вироби з лози,інструменти, фотографії, ікони, які були збережені жителями 25 населених пунктів Новогеоргіївського району (нині – Кіровоградська область), затоплених у1960-х роках під час будівництва водосховища Кременчуцької ГЕС. Наприклад, вишитий весільний рушник 1813 року, фотопанорама міста Новогеоргіївська, зроблена напередодні затоплення.


Бібліотекарі міської бібліотечної системи міста Світловодська побували в музеї на виїзному краєзнавчому семінарі «Мій рідний край – моя історія жива“, організатором якого була методист ЦМБС Підгірна Н.В.

Розповідь незмінного керівника музею, фанатично залюбленої у своє дітище ентузіастки Любові Семенівни Шкірай була емоційно наповненою, історично змістовною. Кожен з нас, оглядаючи експонати, міг доторкнутися до історії і ніби переносився в дитинство, якщо не власне, то своїх батьків та дідів.
Фахова консультація методиста системи“Бібліотечне краєзнавство: традиційні та інноваційні аспекти» на фоні цікавої екскурсії дала працівникам бібліотек розуміння вузлових проблем бібліотечного краєзнавства.
Зоя Позовна
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.