Як отримати землю пересічному мешканцю міста
Час від часу у мешканців міста виникає бажання отримати землю у власне користування. Особливо актуальним це бажання стає в часи економічної скрути і росту безробіття. Яким чином можна реалізувати це право?
Згідно статті 14 Конституція України кожному громадянину гарантоване право на землю. Громадяни реалізують його в процесі безоплатної приватизації землі. Крім того, вони мають право придбати земельні ділянки у власність або орендувати за гроші.
Отже, спробуємо реалізувати своє конституційне право. Умови отримання землі визначаються Земельним кодексом України, згідно якого ми можемо отримати безоплатно шість ділянок: ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, ділянку для ведення особистого селянського господарства, ділянку для ведення фермерського господарства, ділянку для ведення садівництва, ділянку для індивідуального дачного будівництва та ділянку для будівництва індивідуальних гаражів.
Якщо міський житель хоче отримувати прибуток від володіння землею, то йому потрібно отримати ділянку для ведення особистого селянського господарства. Розмір ділянки, згідно Земельного кодексу, складе 2 га землі, що пристосована для ведення сільськогосподарської діяльності. Отримати ділянку для ведення фермерського господарства мешканець міста не зможе. Такі ділянки – паї – отримали члени колективних сільськогосподарських підприємств на першому етапі земельної реформи.
Існує думка, що в Україні всю землю, яка придатна для сільськогосподарської діяльності, уже розподілили між селянами. Це не так. Відбулося розпаювання тільки землі, яка належала колективним сільгосппідприємствам. Не розпайована земля відійшла до державного резерву. Весь цей час вона не «гуляла». Сільськогосподарські підприємства і фермери брали цю землю в оренду.
Для отримання землі громадянину України потрібно подати клопотання до відповідної районної державної адміністрації за місцезнаходженням земельної ділянки. Необхідно пам’ятати, що отримати землю може будь-який громадянин, незалежно від того, проживає він в цій місцевості чи ні. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. У разі, якщо ця ділянка перебуває у оренді, то подається погодження землекористувача.
Отже, з вищевикладеного виходить, що отримати землю жителю міста нескладно. Але… Як завжди, у нас є певні перешкоди, об які може розбитися ваше бажання. Чиновники часто стверджують, що земля, яка надається вам для ведення особистого господарства, не може бути вами віддана в оренду чи продана. Це не так. Ці 2 га землі є вашою приватною власністю і може бути передана в оренду іншому сільгоспвиробнику. З 2016 року, в разі закінчення мораторію на продаж землі, ви зможете продати цю землю.
Часто керівництво райдержадміністрацій відмовляє у наданні землі, мотивуючи це тим, що в їхньому районі ще не надана земля лікарям, вчителям, працівникам сфери культури. Практика показує, що це не так. Просто це прояв корупційних дій з боку самих же чиновників.
Час від часу виникають чутки, що безоплатна приватизація землі має ось-ось завершитися. Насправді, чинне законодавство не передбачає строку, впродовж якого громадяни мають можливість приватизувати землю. Однак, ті громадяни, які ще не скористалися своїм правом на землю, мають усвідомити, що є потенційні загрози для свого права. Земельні ресурси є обмеженими і не відновлюваними. Рано чи пізно земля «закінчиться». ;сьогодні Україна передала у приватну власність понад 50% усіх земель. Крім того, необхідно враховувати особливості українського парламентаризму. Депутати можуть несподівано змінити і Конституцію, і закон. Тому не варто зволікати із реалізацією права на безоплатну приватизацію землі!
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.