Грузія очами українця
Від редактора. Після підписання угоди про асоціацію з ЄС, ми зможемо вільно пересуватися світом. Як воно там, за кордоном? Спробуємо розповісти вам про інші країни так, як їх побачив пересічний українець.
Грузія. Це країна пострадянського простору. Що я знаю про цю країну? Представники старшого покоління розповідали про Грузію радянських, часів. Але пройшло багато часу. Минуло дві війни. З повідомлення ЗІ я чув про позитивні зміни. Коли видалася нагода відвідати цю країну, я із задоволенням нею скористався.
Мій шлях лежав до Батумі, столиці Аджарської автономної республіки у складі Грузії. Дістався я туди літаком з Києва до Кутаїсі, а потім маршруткою до Батумі. Переліт Київ – Кутаїсі – Київ я здійснив авіакомпанією WizzAir обійдеться це мені у 3500 грн. ділі поїздка маршруткою Кутаїсі – Батумі. Квиток вартував 10 ларі. Це $5.6.
Що вразило мене, так те, що Батумі в даний момент – це грандіозне будівництво. Ще вісім років тому місто виглядало зовсім по- іншому: старі будинки і пустирі… Зараз побудовано багато шикарних готелів, і будівництво продовжується. Думаю, років через 5 місто буде не гірше, ніж Дубай. Але це в майбутньому. Зараз старі райони міста виглядають бідно і часто нагадують наші невеличкі міста. На фото ви це бачити самі.
Дороги, порівняно з українськими, виглядають чудово. Дещо вразили водії. Відчувається східна ментальність – на дорогах всі постійно сигналять один одному. Стиль водіння –дуже агресивний, але аварій від цього не більшає. Дорожня поліція за цим слідкує пильно.
До українців і України грузини ставляться дуже позитивно, навіть дружно. Значною мірою це пов’язано зі схожими зовнішньополітичними проблемами. Взагалі грузини надзвичайно веселі та гостинні. Гість для них – це щось більше, ніж гість.
Про міліцію радянських часів, особливо «даїшників», в Грузії існує багато анекдотів тих часів. Так от, усього цього тепер не зустрінеш. Поліцію реформували жорстко. Всіх звільнили і набрали нових працівників. Був невеликий період у кілька місяців, коли жили взагалі без неї. Результатом цього стало значне зниження рівня злочинності. Поліцію зробили показово прозорою (навіть відділки) і одягли у красиву форму, схожу на американську.
Великим досягненням грузинів стало викорінення корупції та боротьба з бюрократами. Бюрократію звели до мінімум. Досягти такого результату змогли за допомогою створення Будинків Юстиції. У ньому відвідувач може отримати паспорт і ідентифікаційну карту з чіпом; внести заявку на отримання громадянства, виду на проживання; зареєструвати підприємство будь-якого виду або нерухомість; отримати будь-яку необхідну довідку: свідоцтво про народження, одруження — одним словом, зробити все те, для чого ми ходимо по РАЦСів, ВВІРу, податковим та відділенням поліції. Для цього кілька років у Грузії створювалася єдина державна база даних на все населення країни, до якої були підключені всі державні служби, об'єднані під одним дахом. Об'єднання було не тільки територіальним, а й ідейним, системним. «Батьки» цієї реформи працюють в Україні. Сподіваюся, що і в нас буде такий же результат.
Корупція звичайно існує у будь-якій країні, проте у Грузії пішли західним шляхом. Прості люди з нею не стикаються. Ти не зможеш дати хабара поліцейському, а чиновникам платити просто непотрібно – дозвільна система мінімальна.
Зауважу, що рівень життя не назвеш високим. Грузія фактично живе за рахунок сільського господарства і туризму. Наведу такий приклад. Коли ми проїжджали швейну фабрику біля Батумі по дорозі в гори, місцевий гід сказав, що це дуже престижне місце роботи для жінок і зарплати там близько 700 ларі – до 400 доларів.
Враження від відвідування Грузії позитивне. Якщо ви там відпочити, то не пожалкуєте.
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059079_2.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059115_3.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059064_4.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059055_5.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059068_7.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059078_8.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059116_9.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059156_11.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059071_12.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059144_14.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059139_15.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059383_10.jpg)
![Грузія очами українця Грузія очами українця](/uploads/posts/2014-06/thumbs/1404059401_13.jpg)
Михайло Хомчак
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.