Нелегкий опалювальний сезон
В серпні минулого року жителі міста несподівано дізналися з вуст міського голови, що «Світловодськпобут» не готовий до опалювального сезону. Це неабияк розхвилювало жителів міста. Тривоги додала несподівано холодна осінь та чисельні роботи «Світловодськпобуту» на теплотрасах міста. Втім, опалювальний сезон розпочався навіть раніше та пройшов в цілому задовільно.
По закінченні сезону генеральний директор «Світловодськпобуту» Володимир Михалик погодився відповісти на ряд запитань.
— Пане Володимире, цей опалювальний сезон був для вас першим на посаді генерального директора підприємства. З якими труднощами зіткнулися?
— Я почав виконувати обов’язки генерального директора з початком опалювального сезону з 8 жовтня минулого року. Найбільші труднощі — це велика кількість поривів на теплотрасах та арештовані рахунки підприємства за газовими боргами. Досить серйозний порив був за магазином «3001 дрібниця». До того ж, там ще й велика глибина залягання самої траси. Великі проблеми були і на розі вулиці 8 Березня та бульвару Карла Маркса. Без тепла залишилися школа №5 та мікрорайон Нове місто. Після цього з підприємства звільнився головний інженер. Він виявився не готовим до таких подій. Я заперечувати не став. Якщо в такий період люди йдуть з посад, то на них покладатися в подальшому не можна.
В цей опалювальний період відбулася заміна управлінської команди. Головним інженером став Юрій Раздоба. Він працював на підприємстві на іншій посаді. За результатами цього сезону його діяльність можу оцінити як успішну. Змінився головний бухгалтер. Події осені спонукали до зміни у структурі підприємства. Планово-економічний відділ був переформатований у економіко-технічний відділ. Я вважаю, що економісти мають розумітися на технічних проблемах. Так ми зможемо застосовувати енергозберігаючі технології.
— Цього року рано закінчився опалювальний сезон. Чому так сталося?
— Початок та кінець опалювального сезону визначається рішенням виконкому. Виконком так вирішив. На те були свої об’єктивні причини. Потепліло, та й економія коштів має місце. З 1 квітня подорожчав газ, що неодмінно вплине на вартість опалення. При нашому міському бюджеті – це економія.
— В публікація місцевої преси декілька разів довелося читати, що споживачі мають велику заборгованість перед підприємством.
— Так, заборгованість є. На 1 квітня населення заборгувало майже 11 мільонів 600 тисяч гривень, бюджетна сфера міста — 1 мільйон 800 тисяч, районні установи практично розрахувалися, обласні – мають борг 70 тисяч гривень. Загальна заборгованість складає 18 мільйонів 197 тисяч гривень. За попередній період заборгованість складала 17 мільйонів. Спостерігається незначне зростання. На жаль, ми не стали жити краще, тому так і платять. Населення поступово сплачує.
Але хочеться звернути увагу на таку категорію боржників, як наші комунальні підприємства. Так, «Житлосвіт» заборгував за опалення 35 тисяч гривень, «ЯРК Комфорт» — 24 тисячі. Не погашена заборгованість ліквідованих ЖЕКів — ЖЕК №3 має заборгованість 40 тисяч гривень, ЖЕК №4 – 25 тисяч, а ЖЕК №5- 52 тисячі. Великий борг має комунальне підприємство «Добробут». Ця заборгованість складає майже мільйон. Залишається велике питання, як буде погашатися заборгованість ліквідованих ЖЕКів. Але ще більше мене дивує заборгованість нових підприємств. Вони працюють лише рік, а вже мають таку заборгованість. А що буде далі? Такі борги практично не дають нормально працювати. НАК «Нафтогаз» зараз позивається до нас через заборгованість. Будемо «відбиватися» в судах.
— Що робиться на підприємстві у питанні енергозбереження, зменшення споживання газу?
— На підприємстві працюють три газогенератори, виробляючи електроенергію. Це вже дало економію. Ми незалежні від електропостачальників. Переведення котелень міста, особливо великих, на інші джерела енергії на сьогоднішній день нереальне. Ми пішли шляхом зменшення споживання газу. На першій котельні будемо міняти котел, пальник та автоматику. Регулювальним методом будемо зменшувати споживання газу. На котельні №6 ми вже установили котел з новим пальником. Це дасть хоч і невелику, але економію.
— Які плани на літо?
— Вже почали гідравлічні випробовування на котельнях. Закупили запорну арматурну і труби для проведення ремонтних робіт. В першу чергу плануємо замінити теплотрасу по вулиці Бойка. Це аварійна ділянка. Ми хочемо зробити це зараз, перед укладкою бетонних плит на дорогу.
Бесіду вів Вадим Степанець
Джерело «Правдоруб»
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.