Домовой - Светловодск
» » » Рівні можливості та суспільна користь: на Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів

Рівні можливості та суспільна користь: на Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів

Автор: redactor
Рівні можливості та суспільна користь: на Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів
Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.
Інваліди складають значну соціальну групу, яка потребує особливої допомоги з боку держави. Станом на сьогодні це майже кожен двадцятий українець. Ця категорія громадян не тільки потребує соціального захисту, а й розуміння їх проблем з боку оточуючих людей, яке буде виражатись в людському співчутті і в рівному ставленні як до рівноправних членів суспільства.
Саме трудова діяльність відіграє особливу роль у подоланні наслідків інвалідності, вона створює позитивний вплив на життя інваліда, дає йому відчуття своєї необхідності для сім’ї й суспільства, сприяє реабілітації. Адже не всі інваліди шукають роботу виключно заради заробітку, – більшість з них намагається увійти в соціальну сферу, проводити час не тільки вдома але й у колективі, брати участь у суспільно корисній праці.
Гострота питань щодо сприяння зайнятості інвалідів обумовлена їх визнанням на міжнародному рівні як одного із напрямків державної політики. Право на участь інвалідів у суспільно корисній діяльності, у тому числі й на працю, передбачено у статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон).
Статтею 19 Закону установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.
Станом на кінець листопада 2017 року, у Кіровоградській області налічується 135 актуальних вакансій призначених для працевлаштування інвалідів, які не досягли пенсійного віку. Найбільше робочих місць у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості – 56, а також у Маловисківському та Новоукраїнському районних центрах зайнятості – 18 та 13 відповідно.
За даними вакансіями, роботодавці пропонують зайнятість як на повний, так і на неповний робочий день. Що ж до заробітної плати, то шукачам роботи пропонують оплату праці від 3200 до 6900 грн.
251     
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.
Айхерб